Logo

KDBM21 banner KS 900x300

bannerek mail3 KDN21

KDBRD22 banner KS 900x3003

newsletter KDBRD21 slajd

Zapraszamy do udziału w VIII KRAKOWSKICH DNIACH BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021, które odbędą się 24-26 lutego. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie odbędzie się w formule online. Na konferencję złożą się trzy wydarzenia branżowe: Forum PROBLEMY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021 (24 lutego), IX Forum BARIERY I ORGANIZACJA RUCHU 2021 (25 lutego) oraz II Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne „Oświetlenie ulic i dróg” – OŚWIETLENIE 2021 (26 lutego).

VIII KRAKOWSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021 będą się składały z trzech głównych bloków tematycznych.

Podczas Forum PROBLEMY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021 Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady BRD zaprezentuje, po dokonaniu oceny stanu realizacji poprzedniego programu, program poprawy BRD w Polsce w nadchodzących latach. Jeden z Paneli Ekspertów poświęcony będzie aktualnym w czasie trwania konferencji zagadnieniom związanym z procedowanymi właśnie zmianami w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, tj. zmianom w uregulowaniach relacji pieszych – kierowca podczas przekraczania jezdni na przejściu dla pieszych, ujednoliceniu dopuszczalnej prędkości jazdy w obszarze zabudowanym w ciągu całej doby oraz zdefiniowaniu wymaganego odstępu pomiędzy pojazdami na drogach szybkiego ruchu. Odpowiedni czas zostanie poświęcony ocenie stanu BRD oraz zachowań uczestników ruchu w wyjątkowym 2020 roku, niezmiernie interesujących zwłaszcza w okresach znacznych ograniczeń mobilności. Prof. Stanisław Gaca przedstawi argumentację wniosków ekspertów KONFERENCJI SPECJALISTYCZNYCH nauka-praktyka-biznes o obniżenie limitów prędkości na polskich drogach w czasie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 oraz propozycję docelowych limitów prędkości. Prezentacje będą dotyczyły planowanych dalszych zmian w prawie, najważniejszych zagrożeń BRD, niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zagadnień prawnych związanych z wdrożeniami organizacji ruchu.

Podczas IX Forum BARIERY I ORGANIZACJA RUCHU 2021 poruszymy tematykę aktualnych trendów rozwojowych w dziedzinie BRD, zwłaszcza w kontekście wyników prac dotyczących urządzeń BRD wykonanych w ramach programów Rozwój Innowacji Drogowych oraz problematyk planowanych do realizacji w ramach „nowych RID-ów”. Szczególna uwaga będzie poświęcona problematyce tymczasowej organizacji ruchu, zwłaszcza wymaganym przez zamawiających i wdrażanym przez wykonawców robót standardom oznakowania, urządzeniom BRD, w tym barierom mobilnym, systemom organizacji remontów oraz zagadnieniom związanym z ochroną pracowników w czasie robót drogowych. Drugi Panel Ekspertów poświęcony będzie wymianie poglądów dotyczących urządzeń BRD w tymczasowej organizacji ruchu.

W trakcie II Seminarium OŚWIETLENIE 2021 zamierzamy kontynuować i pogłębić tematykę zaprezentowaną podczas pierwszej edycji wydarzenia. Zakończony będzie audyt czterech tysięcy przejść dla pieszych w Warszawie, liczymy na zaprezentowanie wyników tej unikatowej pracy o ogromnej skali. Potrzebą czasu jest pozostawienie tematyki właściwego oświetlania przejść dla pieszych, jako wiodącego. Stworzenie warunków dla właściwego oświetlania ulic wymaga doskonalenia wymagań, realizacji, nadzoru oraz odbiorów instalacji elektrycznych. Kluczową sprawą w tym obszarze są pomiary oświetleniowe. Prof. Tomczuk zaprezentuje możliwości wykonywania szybkich, testowych pomiarów oświetleniowych w ruchu, które umożliwiają ocenę jakości oświetlenia dużych obszarów w bardzo krótkim czasie. W trakcie konferencji będą także poruszone zagadnienia związane z możliwościami oszczędności energii w oświetleniu drogowym. Trzeci Panel Ekspertów będzie dotyczył pomiarów, odbiorów i utrzymania drogowych instalacji oświetleniowych.

W trakcie VIII KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021 zamierzamy stworzyć okoliczności sprzyjające szerokiemu zaprezentowaniu wyników najnowszych badań, uporządkowaniu wiedzy zarówno technicznej, jak i w zakresie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych, omówienie aspektów praktycznych wdrażanych środków organizacji ruchu oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas dotychczasowych wydarzeń z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie problemów. Nasze dotychczasowe doświadczenia uczą, że formuła online nie stanowi przeszkody w realizacji tego celu.

Zasadniczym celem KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021 jest stworzenie płaszczyzny do omówienia najbardziej aktualnych zagadnień w szerokim gronie fachowców, danie sposobności Uczestnikom zadania możliwie wielu szczegółowych pytań ekspertom oraz dostawcom urządzeń i technologii oraz stworzenie listy problemów koniecznych do rozwiązania w przyszłości.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: https://kdbrd.konferencjespecjalistyczne.pl/

01 Mar 2021 11:10
VIII KRAKOWSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021

Zakończyły się VIII KRAKOWSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021 online. Na konferencję złożyły się trzy wydarzenia branżowe: Forum PROBLEMY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021, IX Forum [ ... ]

Czytaj więcej ...
20 Sty 2021 14:01
VIII KRAKOWSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021

Zapraszamy do udziału w VIII KRAKOWSKICH DNIACH BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2021, które odbędą się 24-26 lutego. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie odbędzie się w formule online. [ ... ]

Czytaj więcej ...
23 Lis 2020 07:47
VII KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2020

Zakończyły sie VII KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2020 online. Serdecznie dziękujemy za udział oraz gorącą polemikę, wymianę poglądów i doświadczeń w trakcie dyskusji.

Obrady relacjonowane były [ ... ]

Czytaj więcej ...
06 Maj 2020 06:25
Europejski Dzień BRD

Dziś Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszystkim współtworzącym KRAKOWSKIE DNI BRD i wszystkim, którzy pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach życzymy determinacji [ ... ]

Czytaj więcej ...
02 Kwi 2020 10:10
Konkurs

Z olbrzymią przyjemnością zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym „ Most światłem malowany” im. Andrzeja Niemierki. Konkurs organizowany jest przez Związek Mostowców [ ... ]

Czytaj więcej ...
28 Mar 2020 21:17

Szanowni Państwo,  w związku z zagrożeniem, jakie niesie za sobą rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa COVID-19, wprowadzone zostało Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca [ ... ]

Czytaj więcej ...
09 Mar 2020 07:37
XVI MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IM. WOJTKA MALUSI

W dniu 29 lutego 2020 r. zakończyły się XVI MISTRZOSTWA POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IM. WOJTKA MALUSI.

W zawodach wystartowało łącznie 230 zawodników. W uroczystości [ ... ]

Czytaj więcej ...
Następne artykuły
Brak wydarzeń