Logo

dziekujemy

Trwają podsumowania KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA W MIASTACH 2019, które zakończyły się 18 października. Na Konferencję złożyły się dwa wydarzenia: Seminarium „Tramwaj jako innowacyjny środek transportu – INNOWACYJNY TRAMWAJ 2019” (16 października) oraz IV Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Sterowanie ruchem drogowym – SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2019” (17-18 października).

Spotkanie odbyło się pod patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Patronat nad wydarzeniem objęły również najbardziej aktywne i znaczące w branży stowarzyszenia, instytucje i ośrodki naukowe.

Obrady relacjonowane były na bieżąco na antenie Radia Kraków bezpośrednio z mobilnego studia zlokalizowanego w miejscu konferencji oraz na naszym Twitterze: https://twitter.com/KonferencjeSpec

Serdecznie dziękujemy za udział oraz gorącą polemikę, wymianę poglądów i doświadczeń w trakcie dyskusji. Relacja fotograficzna ze spotkania dostępna będzie na stronie:  www.konferencjespecjalistyczne.pl/galeria

Wkrótce na stronie dedykowanej wydarzeniom ukażą się również wygłoszone referaty w wersji do pobrania.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.konferencjespecjalistyczne.pl 

W dniu 12 września 2019 r. rozpoczęła się konferencja naukowa "Drogowe środki bezpieczeństwa ruchu. Od nauki do praktyki". Celem wydarzenia organizowanego przez Politechnikę Gdańską oraz Fundację Rozwoju Inżynierii Lądowej jest podsumowanie wyników projektów badawczych RID: ROSE i LifeROSE.

Tematyka Seminarium obejmuje następujące zagadnienia:

  • Twarde otoczenie drogi, a zagrożenia dla uczestników ruchu
  • Badania drogowych środków brd 
  • Zasady doboru parametrów drogowych barier ochronnych
  • Kierunki rozwoju urządzeń brd
  • Koszty cyklu życia drogowych środków brd
  • Zarządzanie drogowymi środkami brd
  • Wytyczne stosowania drogowych środków brd
Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji, dostępnym pod adresem:
Wydawnictwo Media-Pro było Patronem medialnym wydarzenia. W trakcie konferencji Ewelina Nawara, dyrektor Media-Pro Polskie Media Profesjonalne zaprezentowała tematykę planowanych wydarzeń dedykowanych bezpieczeństwu ruchu drogowego, które odbędą się w ramach cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.
dr hab. inż. Kazimierz Jamroz, prof. nadzw. PG (kierownik Katedry Inżynierii Drogowej i Transportowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej), Ewelina Nawara (dyrektor Wydawnictwa Media-Pro Polskie Media Profesjonalne),  prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, prof. zw. PG (dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, rektor Politechniki Gdańskiej)
Ewelina Nawara (dyrektor Media-Pro Polskie Media Profesjonalne) w trakcie wystąpienia