KONGRES MOBILNOŚCI 2024
Galeria fotograficzna
O Kongresie
Z wielką radością zapraszam Państwa do udziału w KONGRESIE MOBILNOŚCI 2024 organizowanym przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne jako 59. wydarzenie w cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes. Kontynuując szczegółową tematykę SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ (IX edycja Forum), INNOWACYJNEGO TRAMWAJU (VI edycja), BUSPASÓW (V edycja) i PARKOWANIA (II edycja) podejmiemy najbardziej aktualne zagadnienia związane z szeroko rozumianą mobilnością, gromadzeniem danych i ideą inteligentnych miast.
Planowany na dni 9-11 października KONGRES MOBILNOŚCI 2024 to debaty, sesje referatowe z prelekcjami najwyższej klasy ekspertów, dyskusje na wypracowywanej od 2013 roku płaszczyźnie nauka-praktyka-biznes, tematyczna wystawa oraz audycje radiowe inspirowane tematyką wydarzenia.
Do zobaczenia w październiku Krakowie!
Ewelina Nawara
dyrektor naczelna
Szanowni Państwo,
już 9 października zacznie się najważniejsze wydarzenia dotyczące szeroko rozumianego transportu w miastach - Kongres Mobilności 2024.
Będą to bardzo intensywne trzy dni, pełne specjalistycznej wiedzy i merytorycznej dyskusji serwowanej przez najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Chciałbym podkreślić kompleksowość podejmowanej tematyki - w jednym miejscu znajdą Państwo bowiem informacje dotyczące wszystkich aspektów rozbudowy i poprawy funkcjonowania systemów transportu publicznego, organizacji ruchu drogowego i parkowania.
Przy okazji chciałbym opowiedzieć o pewnej oczywistości: aby możliwym było prawidłowe projektowanie, modernizacja infrastruktury transportowej, niezbędny jest dostęp do wysokiej jakości danych. Temu zagadnieniu będzie poświęcony wykład wprowadzający, na którym przedstawię źródła danych, ocenię ich jakość i przydatność do analiz transportowych, przybliżę pojęcie fuzji danych oraz nawiążę do wszechobecnego dzisiaj procesu wykorzystywania sztucznej inteligencji.
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata
rektor Politechniki Krakowskiej
przewodniczący Rady Programowej Kongresu
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do udziału w Kongresie Mobilności 2024, którego stałą i nieodzowną częścią będzie VI Forum Innowacyjny Tramwaj. Po raz drugi mam przyjemność służyć Państwu jako przewodniczący Rady Programowej Forum.
W zeszłym roku omawialiśmy wyzwania jakie czekają nas w niepewnej przyszłości, co do której, jak zwykle zresztą, zdążyliśmy się przyzwyczaić i traktujemy ją jako nową normalność. Przed nami więc stoją kolejne wyzwania, ale i ocena skutków działań podejmowanych w przeszłości. W ramach Forum co roku prezentowane są kolejne rozwiązania związane z inteligentnym sterowaniem ruchem tramwajowym, pozwalające na zwiększenie prędkości komunikacyjnej oraz zmniejszenia zużycia energii i pracy przewozowej w ramach istniejącej infrastruktury.
Z dumą chciałbym Państwu przekazać, że na początku 2024 roku rekomendowane zostały nowe wytyczne do projektowania infrastruktury tramwajowej WR-D-43-3. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zakończyć prace, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Innowacje to ciągły proces, który nigdy się nie kończy. Już dzisiaj zastanawiamy się, jak wdrażać nowoczesne rozwiązania w transporcie tramwajowym i zmieniać naszą infrastrukturę na nowocześniejszą i dostosowaną do zwiększających się oczekiwań pasażerów.
Jednym z ciekawszych wyzwań, jakie stoją obecnie przed zarządzającymi systemami tramwajowymi, jest zwiększenie prędkości przejazdu przez węzły rozjazdowe oraz uciążliwości związanych z hałasem, drganiami oraz utrzymaniem krzyżownic płytkorowkowych. Rekomendowanym w Wytycznych WR-D-43-3 rozwiązaniem jest stosowanie krzyżownic głębokorowkowych. Aby takie rozwiązanie było to możliwe, niezbędnym jest dopasowanie poszczególnych komponentów jakimi są tabor, konstrukcja stalowa toru, układ geometryczny toru, napędy oraz system sterowania rozjazdami. W ramach VI Forum Innowacyjny Tramwaj planowana jest sesja poświęcona opisywanym zagadnieniom, tak aby wypracować rozwiązania możliwe do wdrożenia na szeroką skalę w Polsce.
Przed nami całe spektrum zagadnień do przedyskutowania:
• Poprawa jakości projektowania infrastruktury oraz szkoleń dla projektantów i zarządców infrastruktury.
• Traktowanie systemu transportowego tramwajowego jako całości, bez podziału na osobne dziedziny takie jak infrastruktura torowa, zasilanie, przystanki, tabor czy sterowanie ruchem.
• Poprawa dostępności transportu tramwajowego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.
• Automatyzacja i wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz big data w eksploatacji dróg szynowych.
Te i inne tematy będą omawiane na VI Forum Innowacyjny Tramwaj w Krakowie, na które raz jeszcze serdecznie zapraszam. Do zobaczenia w październiku w Krakowie.
dr inż. Jacek Szmagliński
przewodniczący Rady Programowej Forum INNOWACYJNY TRAMWAJ
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do udziału w dziewiątej już konferencji poświęconej sygnalizacji świetlnej. W tym roku odbędzie się ona w terminie 9-11 października w ramach KONGRESU MOBILNOŚCI 2024 w Krakowie.
W części poświęconej sygnalizacji świetlnej przewidziano dwie sesje tematyczne, w ramach których będą przedstawione referaty poświęcone prędkościom poruszania się pojazdów na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i czynnikom wpływającym na tę prędkość, jak również projektowaniu zaawansowanych algorytmów sterowania ruchem z priorytetem dla transportu zbiorowego. Zostaną także poruszone tematy związane z zachowaniami niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz rozwiązaniami dla nich. Można będzie zapoznać się z rozwiązaniami usprawniającymi ruch pieszych w algorytmach sterowania ruchem, przedstawione zostaną też wyniki badań dotyczące zachowań pieszych na przejściach z sygnalizacją świetlną. W przypadku ruchu rowerowego można będzie zobaczyć case study dwóch rozwiązań – poprawiającego i pogarszającego warunki ruchu rowerzystów na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Nie zabraknie oczywiście referatów dotyczących procedur związanych z zatwierdzaniem organizacji ruchu obejmujących sygnalizację świetlną. Poza sesjami w całości poświęconymi sygnalizacji świetlnej będą przedstawiane również zagadnienia powiązane, obejmujące m.in. zagadnienia zbierania danych o ruchu.
Niezależnie od interesujących prezentacji mam oczywiście nadzieję na ciekawe dyskusje dotyczące wszelakich problemów związanych z sygnalizacją świetlną. Zbliża się termin zastąpienia obowiązującej już ponad 20 lat „czerwonej książki” Wzorcami i Standardami obejmującymi m. in. sygnalizację świetlną. Temat ten na pewno zostanie na konferencji poruszony. Jeśli zaś interesuje Państwa inna tematyka, to zapraszam również do zapoznania się z programem części poświęconych komunikacji tramwajowej, autobusowej oraz parkowaniu. Do zobaczenia na jesieni w Krakowie!
dr inż. Tomasz Krukowicz
przewodniczący Rady Programowej Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA
dr inż. Jacek Szmagliński, przewodniczący Rady Programowej Forum INNOWACYJNY TRAMWAJ
dr inż. Tomasz Krukowicz, przewodniczący Rady Programowej Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA
Rada Programowa
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej - przewodniczący Rady Programowej KONGRESU MOBILNOŚCI i Forum PARKOWANIE
dr inż. Jacek Szmagliński, Politechnika Gdańska - przewodniczący Rady Programowej FORUM INNOWACYJNY TRAMWAJ
dr inż. Tomasz Krukowicz, prodziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej - przewodniczący Rady Programowej FORUM SYGNALIZACJA ŚWIETLNA
dr inż. Marek Bauer, prorektor Politechniki Krakowskiej - przewodniczący Rady Programowej FORUM BUSPASY
Program
9 października 2024 (środa)
9.30 Otwarcie recepcji konferencji.
9.00 – 11:00 Serwis kawowy.
11.00 – 11.30 Oficjalne otwarcie KONGRESU MOBILNOŚCI 2024.
Ewelina Nawara, dyrektor naczelna Media-Pro Polskie Media Profesjonalne;
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej; przewodniczący Rad Programowych KONGRESÓW MOBILNOŚCI 2023-2024;
Radosław Włoszek, prezes zarządu Kolei Małopolskich Sp. z o.o.;
dr Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi;
Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa;
dr inż. Tomasz Krukowicz, prodziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej; przewodniczący Rad Programowych I-IX Forów SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016-2024;
dr inż. Jacek Szmagliński, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej; przewodniczący Rad Programowych V i VI Forów INNOWACYJNY TRAMWAJ 2023-2024;
dr inż. Marek Bauer, prorektor Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii Lądowej; przewodniczący Rad Programowych I-V Forów BUSPASY 2020-2024;
Mirosław Bajor, dyrektor programowy cyklu KONFERNCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.
11.30 – 13.00 Sesja I. Debata Kongresu Mobilności 2024: „Wyzwania mobilności”.
Referat wprowadzający oraz moderowanie debaty: prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej.
Paneliści:
Mariusz Szałkowski, wiceprezes ds. Eksploatacji i Rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie;
dr Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi;
Radosław Włoszek, prezes zarządu Kolei Małopolskich Sp. z o.o
13:00 – 14.30 Obiad.
14.30 – 16.00 Sesja II. Debata KONGRESU MOBILNOŚCI 2024 „Gromadzenie i analiza danych o ruchu”.
Referat wprowadzający [10’] oraz moderowanie debaty prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej, przewodniczący Rady Programowej Kongresu.
Paneliści:
Kamil Aniszewski, Zastępca Dyrektora ds. Gospodarowania Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie
dr hab. inż. Jacek Chmielewski, prof. PK, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
Katarzyna Rybus, DotConnect
Agnieszka Szlubowska, dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie
16.00 – 16.30 Przerwa kawowa.
16.30 – 18.15 Sesja III. Inteligentne miasta. Źródła danych o mobilności.
Przewodniczący sesji: Ewelina Nawara; Mirosław Bajor.
1. „Rola komunikacji zbiorowej w idei miasta 15-minutowego”. [15’] prof. dr hab. inż. Andrzej Rudnicki, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
2. „SMART Lighting – SMART Thinking”. [15’] Jakub Miernik, zastępca dyrektora ds. Inwestycji i Utrzymania Technicznego Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie; Dariusz Drop, naczelnik Wydziału Oświetlenia Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.
3. „SENSOR XT - AI w służbie zrównoważonego miasta przyszłości”. [15’] Piotr Nowak, przedstawiciel handlowy, Lumiqon Sp. z o.o.
4. „Wpływ wakacji na mobilność Polaków: potencjał analizy z wykorzystaniem dużych zbiorów danych operatorów
telekomunikacyjnych”. [15’] Izabela Drobek, analityk danych Orange Polska.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
18.15 Kolacja.
18.30 – 19.00 „Radiostrada” na żywo ze studia mobilnego Radia Kraków. Audycja zajmująca się motoryzacją, bezpieczeństwem ruchu
drogowego i drogownictwem. Redaktor Marcin Koczyba i goście KONFERENCJI SPECJALISTYCZNYCH nauka-praktyka-biznes
10 października 2024 (czwartek)
8.00 Otwarcie recepcji konferencji.
8.00 – 9:00 Serwis kawowy.
9.00 – 10.40 Sesja IV. Innowacyjny tramwaj.
Przewodniczący sesji: dr inż. Jacek Makuch; dr inż. Jeremi Rychlewski.
1. „Zużywanie się szyn tramwajowych w kontekście cyklu życia infrastruktury na podstawie ulicy Nowowarszawskiej w Gdańsku.”. [15’] dr inż. Jacek Szmagliński, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
2. „Klasyczny tramwaj też może być szybki - no tak przynajmniej do połowy”. [15’] dr inż. Jacek Makuch, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Politechnika Wrocławska.
3. „Testy tramwaju wyposażonego w koła o szerokości 112 mm na sieci tramwajowej w Gdańsku”. [15’] dr inż. Jacek Szmagliński, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
4. „Weekendowa wymiana przejazdu tramwajowo-drogowego”. [15’] dr inż. Dorota Błaszkiewicz-Juszczęć, manager produktu, KZN Bieżanów Sp. z o.o./ Contrack; Tomasz Bis, dyrektor ds. Realizacji Kontraktów, KZN Rail Sp. z o.o. / Contrack.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
10.40 – 11.05 Bezpieczeństwo podczas prac na drodze.
1. „Zabezpieczenia tunelowe i mobilne osłony energochłonne TMA”. [15’]
Jacek Pasikowski, wicedyrektor Prowerk Sp. z o.o.
Po wystąpieniu pokaz urządzenia na parkingu przed hotelem – tam pytania do Prelegenta [10’]
11.05 – 11.35 Przerwa kawowa.
11.35 – 13.40 Sesja V. Sygnalizacja świetlna.
Przewodniczący sesji: Łukasz Gryga; dr inż. Damian Iwanowicz.
1. „Prędkości na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną” [15’] dr inż. Damian Iwanowicz, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Politechnika Bydgoska; dr inż. Tomasz Krukowicz, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.
2. „Sterowanie akomodacyjne z wykorzystaniem faz ruchu o ujemnym czasie trwania”. [15’] Jarosław Szustek, Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
3. „Możliwości poprawy i pogorszenia warunków ruchu rowerzystów w sygnalizacji świetlnej”. [15’] dr inż. Tomasz Krukowicz, prodziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej; Jakub Kacprzak, absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.
4. „Totem rowerowy – element wspierający zrównoważony rozwój transportu w mieście”. [7’] Adam Grabalski, manager sprzedaży, Yunex Sp. z o.o.
Po wystąpieniu pytania do Prelegenta. [5’]
5. „Yutraffic awareAI - Inteligentna kamera jako środowisko do analizy i monitorowania ruchu drogowego z funkcją deep learning”. [8’] Maciej Zawiślak, inżynier systemu, Yunex Sp. z o.o.
Po wystąpieniu pytania do Prelegenta. [5’]
6. „Błędy w zatwierdzonych organizacjach ruchu z sygnalizacją świetlną”. [15’]
dr inż. Damian Iwanowicz, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Politechnika Bydgoska.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
13:40 – 15.00 Obiad.
15.00 – 16.15 Sesja VI. Innowacyjny tramwaj. Hulajnogi.
Przewodniczący sesji: dr inż. Dorota Błaszkiewicz-Juszczęć; dr inż. Jacek Szmagliński.
1. „Analiza funkcjonowania trasy tramwajowej Górka Narodowa – Dworzec Towarowy w Krakowie”. [15’] dr inż. Marek Bauer, prorektor Politechniki Krakowskiej.
2. „Dostępność do poznańskich tramwajów dla osób ze specjalnymi potrzebami (osób z niepełnosprawnością)”. [15’] dr inż. Jeremi Rychlewski, Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej; Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, Polski Klub Ekologiczny.
3. „Hulajnogi w mieście – współpraca Krakowa z operatorami zmierzająca do zachowania porządku”. [15’] Łukasz Gryga, dyrektor Centrum Zarządzania Ruchem w Zarządzie Transportu Publicznego w Krakowie; Marcin Wójcik, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
16.15 – 16.45 Przerwa kawowa.
16.45 – 18.00 Sesja VII. Pasy autobusowe.
Przewodniczący sesji: Marek Dworak; prof. dr hab. inż. Stanisław Gaca.
1. „Metoda ułatwiająca podejmowanie decyzji o implementacji buspasa”. [15’] dr inż. Marek Bauer, prorektor Politechniki Krakowskiej.
2. „Linie przyspieszone i ekspresowe w Warszawie – historia, kryzys i szansa rozwoju”. [15’] Łukasz Cupryjak, Altkom Akademia S.A.; dr inż. Anna Górka, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej; Jarosław Szustek, Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji, SISKOM.
3. „Ocena efektywności pasów autobusowych w Rzeszowie”. [15’] dr inż. Mateusz Szarata, Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, Politechnika Rzeszowska.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
18.00 – 19:30 Serwis kawowy.
18.30 – 19.00 „Radiostrada” na żywo ze studia mobilnego Radia Kraków. Audycja zajmująca się motoryzacją, bezpieczeństwem ruchu
drogowego i drogownictwem. Redaktor Marcin Koczyba i goście KONFERENCJI SPECJALISTYCZNYCH nauka-praktyka-biznes.
19.30 – 1.00 Bankiet KONGRESU MOBILNOŚCI 2024.
Prowadzenie: DJ Jacek Krąg.
11 października 2024 (piątek)
8.30 Otwarcie recepcji konferencji.
8.00 – 9:00 Serwis kawowy.
9.00 – 10.15 Sesja VIII. Priorytety dla transportu zbiorowego.
Przewodniczący sesji: dr inż. Marek Bauer; dr inż. Anna Górka.
1. „Priorytety dla transportu publicznego na nowo otwartej trasie tramwajowej na ul. Kasprzaka w Warszawie” [15’] dr inż. Anna Górka, Jarosław Szustek, Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
2. „Wdrażanie inteligentnych programów sygnalizacji świetlnej w celu polepszenia warunków ruchu tramwajów w Gdańsku”. [15’]
dr inż. Jacek Szmagliński, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej; Mateusz Władyka, kierownik Działu Sterowania Ruchem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
3. „Wpływ priorytetu dla tramwaju na obsługę ruchu pieszego na przykładzie Krakowa”. [15’] dr inż. Radosław Bąk, Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Krakowa.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
10.15 – 10.45 Przerwa kawowa.
10.45 – 12.50 Sesja IX. Parkowanie. Sygnalizacja świetlna.
Przewodniczący sesji: dr inż. Tomasz Krukowicz; dr inż. Anna Wytrykowska.
1. „Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Stref Płatnego Parkowania – problemy i wyzwania na przykładzie Krakowa”. [15’] Łukasz Gryga, dyrektor Centrum Zarządzania Ruchem w Zarządzie Transportu Publicznego w Krakowie.
2. „Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu a dostępność miejsc”. [15’] dr inż. Jeremi Rychlewski, Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej; Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego; Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, Polski Klub Ekologiczny.
3. „Analiza zachowań pieszych na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną”. [15’] dr inż. Anna Wytrykowska, Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym Urzędu Miasta St. Warszawy; Wydział Inżynieryjny Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej;
4. „Fazy dookoła piesze jako metoda poprawy warunków ruchu”. [15’] dr inż. Anna Górka; Jarosław Szustek, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
5. „Wpływ warunków atmosferycznych na warunki ruchu oraz koszty na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną”. [15’] dr inż. Krzysztof Ostrowski, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
12.50 – 13.20 Przerwa kawowa.
13.20 – 14.35 Sesja X. Strefy Czystego Transportu.
Przewodniczący sesji: Filip Jarmakowski; dr inż. Tadeusz Kopta.
1. „Przydatność danych ze zdalnych pomiarów emisji. Praktyka i doświadczenia z Polski”. [15’] Bartosz Piłat, konsultant Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.
2. „Doświadczenia z wdrażania SCT w Brukseli – i jej wpływ na poprawę jakości powietrza” [15']
(„Experience of implementing LEZ in Brussels – and its effect on air quality improvement”), Nele Sergeant, Bruxelles Environnement - Leefmilieu Brussel IBGE-BIM”.
3. „Strefa Ultra Czystego Transportu w Londynie – wdrażanie i skuteczność”. „Ultra Low Emission Zone in London – implementation and effectiveness”. [15’]
Taryn Ferguson, Air Quality Manager, Władze Aglomeracji Londyńskiej.
Po każdym z wystąpień pytania do Prelegentów. [10’]
14.35 – 14.45 Podsumowanie i zakończenie KONGRESU MOBILNOŚCI 2024.
Ewelina Nawara, dyrektor naczelna Media-Pro Polskie Media Profesjonalne;
dr inż. Tomasz Krukowicz, prodziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej; przewodniczący Rady Programowej I-VIII Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016-2023;
dr inż. Jacek Szmagliński, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej; przewodniczący Rady Programowej V Forum INNOWACYJNY TRAMWAJ 2023;
dr inż. Marek Bauer, prorektor Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii Lądowej; przewodniczący Rady Programowej I-IV Forum BUSPASY 2020-2023;
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej; przewodniczący Rady Programowej KONGRESU MOBILNOŚCI 2023; przewodniczący Rady Programowej Forum PARKOWANIE 2023;
Mirosław Bajor, dyrektor programowy cyklu KONFERNCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.
14:45 Obiad.
Pliki do pobrania
Rejestracja on-line
Warunki uczestnictwa
Termin wpłaty | Jeden dzień | Cały KONGRES MOBILNOŚCI 2024 |
7.10.2024 | 1 000,00 zł + VAT (1 230,00 zł brutto) | 2 200,00 zł + VAT (2 706,00 zł brutto) |
1. Organizatorem Konferencji jest Media-Pro Polskie Media Profesjonalne Ewelina Nawara.
2. Konferencja odbędzie się w PREMIER KRAKÓW HOTEL **** przy ulicy Opolskiej 14a w Krakowie.
3. Opłata za udział 1 osoby w Konferencji wynosi 2 200 zł + VAT (2 706 zł brutto).
4. Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest dokonanie rejestracji uczestnika za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie Organizatora oraz dokonanie wpłaty na konto:
Media-Pro Polskie Media Profesjonalne Ewelina Nawara
BRE BANK 38 1140 2004 0000 3402 7261 6140
z dopiskiem „KONGRES MOBILNOŚCI 2024” i nazwiskami uczestników.
5. Istnieje możliwość udziału częściowego w wydarzeniu.
Koszt udziału w jednym dniu konferencji wynosi 1 000 zł + VAT (1 230 zł brutto).
6. Dla Instytucji opłacających udział w Konf...
Termin wpłaty | Jeden dzień | Cały KONGRES MOBILNOŚCI 2024 |
7.10.2024 | 1 000,00 zł + VAT (1 230,00 zł brutto) | 2 200,00 zł + VAT (2 706,00 zł brutto) |
1. Organizatorem Konferencji jest Media-Pro Polskie Media Profesjonalne Ewelina Nawara.
2. Konferencja odbędzie się w PREMIER KRAKÓW HOTEL **** przy ulicy Opolskiej 14a w Krakowie.
3. Opłata za udział 1 osoby w Konferencji wynosi 2 200 zł + VAT (2 706 zł brutto).
4. Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest dokonanie rejestracji uczestnika za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie Organizatora oraz dokonanie wpłaty na konto:
Media-Pro Polskie Media Profesjonalne Ewelina Nawara
BRE BANK 38 1140 2004 0000 3402 7261 6140
z dopiskiem „KONGRES MOBILNOŚCI 2024” i nazwiskami uczestników.
5. Istnieje możliwość udziału częściowego w wydarzeniu.
Koszt udziału w jednym dniu konferencji wynosi 1 000 zł + VAT (1 230 zł brutto).
6. Dla Instytucji opłacających udział w Konferencji w co najmniej 70% ze środków publicznych opłata może być zwolniona z podatku VAT. W celu uzyskania zwolnienia wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać stosowne oświadczenie. Brak oświadczenia będzie skutkował doliczeniem 23% VAT do faktury.
7. W przypadku dokonywania rejestracji w imieniu innej osoby i wprowadzania cudzych danych, osoba wprowadzająca te dane gwarantuje, iż uzyskała odpowiednie upoważnienia do dokonania rejestracji oraz złożenia oświadczeń wymaganych w formularzu, a także odpowiada za wszelkie skutki wprowadzania danych niezgodnie z takim upoważnieniem.
8. Dane Uczestnika zbierane podczas rejestracji oraz w związku z uczestnictwem w Konferencji będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności Organizatora, która stanowi integralną cześć niniejszych Warunków uczestnictwa.
9. Opłata za udział w Konferencji obejmuje:
- udział w obradach,
- materiały konferencyjne,
- wyżywienie,
- udział w bankiecie KONGRESU MOBILNOŚCI 2024,
- bezpłatny parking przed hotelem,
- materiały konferencyjne oraz materiały merytoryczne przesyłane w formie elektronicznej przed i po wydarzeniu.
10. Opłata za udział w Konferencji nie obejmuje kosztów dojazdu i zakwaterowania.
11. Zgłoszenia udziału można dokonać do 27 września, po tym terminie dokonanie zgłoszenia jest możliwe na podstawie indywidualnego ustalenia warunków z organizatorem. Warunkiem dodania uczestnika na listę jest zaksięgowanie płatności przed rozpoczęciem wydarzenia.
12. Ilość miejsc jest ograniczona. O ostatecznym przyjęciu zgłoszenia uczestnictwa decyduje kolejność wpłat.
13. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, komfortu i możliwości weryfikacji uprawnień Uczestników, Organizator identyfikuje ich np. za pomocą indywidualnych kont w serwisie rejestracji on-line lub imiennych identyfikatorów. Organizator zastrzega sobie prawo kontroli i weryfikacji tożsamości Uczestnika oraz jego uprawnień do wejścia do obiektu lub usług związanych z Konferencją np. w formie żądania okazania identyfikatora.
14. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołana, skrócenia, zmiany formuły lub zmiany terminu wydarzenia w przypadku wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej organizację wydarzenia w tradycyjnej formule lub w przypadku wystąpienia zagrożenia dla życia lub zdrowia uczestników.
15. Przebieg Konferencji będzie utrwalany fotograficznie oraz za pomocą urządzeń audio/video. Uczestnictwo w Konferencji jest jawne, a zatem sylwetka lub wizerunek Uczestnika ujęte indywidualnie lub jako element większej całości mogą być intencjonalnie lub przypadkowo udokumentowane fotograficznie, dźwiękowo lub filmowo, a materiały uzyskane w ten sposób mogą być rozpowszechniane przez Organizatora oraz Partnerów i Patronów wydarzenia. Zgodnie art. 6 ust 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Ewelinę Nawarę, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą NAWARA EWELINA MEDIA-PRO POLSKIE MEDIA PROFESJONALNE danych osobowych w postaci wizerunku celem opublikowania materiałów podsumowujących i promujących Konferencję.
16. Dokonanie zgłoszenia na Konferencję jest równoznaczne z akceptacją Warunków uczestnictwa.
WARUNKI REZYGNACJI:
1. Rezygnację z Konferencji oraz chęć zamiany uczestnika należy zgłosić Organizatorowi pisemnie na adres e-mailowy: konferencje@media-prof.pl.
2. Zamiana uczestnika wymaga ponownego wypełnienia formularza zgłoszenia.
3. Zamiana uczestnika z tej samej firmy, nie wymagająca zmiany faktury, jest zawsze bezpłatna.
4. W przypadku rezygnacji Uczestnikowi przysługuje zwrot opłaty rejestracyjnej pomniejszony o koszty manipulacyjne:
- rezygnacja zgłoszona od momentu zgłoszenia do 60 dni przed konferencją - koszty manipulacyjne wynoszą 5%;
- rezygnacja zgłoszona od 59 do 30 dni przed konferencją koszty manipulacyjne wynoszą 35%;
- rezygnacja zgłoszona 29 i mniej dni przed konferencją - uczestnikowi nie przysługuje zwrot kosztów.
NOCLEGI
Opłata za udział w Kongresie nie obejmuje kosztów zakwaterowania oraz dojazdu.
Organizatorzy zarezerwowali miejsca w PREMIER KRAKÓW HOTEL **** na noce 8/9, 9/10, 10/11 października 2024 r. Na hasło „KONGRES MOBILNOŚCI” otrzymają Państwo preferencyjną cenę pokoju: 269 zł za pokój 1-osobowy lub 309 za pokój 2-osobowy za dobę ze śniadaniem w formie bufetu oraz bezpłatny wstęp na basen i saunę.
Istnieje również możliwość rezerwacji noclegu w hotelu PREMIER KRAKÓW HOTEL 2 **** znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Prosimy o dokonanie rezerwacji i płatności we własnym zakresie.
Kontakt do recepcji hotelu PREMIER KRAKÓW HOTEL ****:
tel. (12) 37-63-700 lub e-mail: recepcja@premierkrakowhotel.pl, http://www.premierkrakowhotel.pl/
Pliki do pobrania
Pliki do pobrania
Kontakt
Zgłoszenia udziału, kontakt dla Partnerów:
Karolina Gutowska- Koza
dyrektor Biura Promocji i Reklamy
e-mail: k.gutowska@media-prof.pl
tel. kom. 535 505 660
Zgłoszenia referatów i wystąpień:
Ewelina Nawara
dyrektor naczelna Media-Pro Polskie Media Profesjonalne
e-mail: e.nawara@media-prof.pl
tel. kom. 509 548 714
Mirosław Bajor
dyrektor programowy cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes
e-mail: m.bajor@media-prof.pl
tel. kom. 501 434 799